Під час війни освітяни не завжди мають відповідь на питання, за яким професійним вектором рухатися далі. Це не про слабкодухість, це про робочий досвід в умовах воєнних викликів. НМЦЕВУ ПТНЗ у Рівненській області не боїться говорити про це вголос. Навпаки ми піднімаємо це актуальне питання на поверхню, щоб створити максимально потужну стратегію розвитку гурткової роботи ЗП(ПТ)О.
Музика має неймовірну здатність об’єднувати та надихати як педагогічний, так і учнівський колектив. Наш проєкт стратегії розвитку спрямований на створення унікального музичного простору, де кожен зможе всебічно розвинути свої таланти, обмінятися ідеями та знайти натхнення в спільному творчому процесі. Це буде місце для відкритості, експериментів і взаємної підтримки, яке стимулюватиме розвиток музичної культури в закладах профтехосвіти Рівненщини та сприятиме активній і натхненній діяльності.
27 травня 2025 року під час підсумкової Методичної Години методист НМЦЕВУ ПТНЗ у Рівненській області Оксана КОНДРАТЮК спільно з керівниками гуртків музичного профілю закладів П(ПТ)О розробила концепцію створення музичного простору для самовираження та творчого спілкування.

Мета: створити освітній простір для самовираження, обміну ідеями та розвитку творчих талантів через призму музичного мистецтва.
Місія: створити атмосферу свободи, рівності та взаємоповаги, де кожен учасник може розкрити свій творчий потенціал, навчатися новому та знаходити однодумців.
Основні ідеї:
1. Простір для самовираження
* Відкрита сцена, музичний хаб або студія для імпровізацій, виступів та запису власних композицій.
* Можливість для учасників створювати і демонструвати свою музику без обмежень.
2. Творчі майстер-класи і воркшопи
* Проведення занять з вокалу, хореографії та гри на музичних інструментах;
* Запрошення відомих музикантів, продюсерів і діячів культури для натхнення та навчання.
3. Обмін ідеями і співпраця
* Створення зони для неформального спілкування та обговорення музичних проєктів.
* Організація міні-фольклорів (це невеликі за обсягом народні твори, які швидко передаються від людини до людини і мають фольклорну природу – короткі приказки, афоризми, народні приповідки, жартівливі або сатиричні вирази, пісеньки, казки або легенди у стислій формі), джем-сейшенів (неформальна музична зустріч, на якій музиканти разом імпровізують, грають або спільно створюють музику без заздалегідь запланованого репертуару. Такі сесії дуже популярні у музичних спільнотах, оскільки вони сприяють творчості, експериментам і часто приводять до нових музичних ідей) і колективних сесій.
4. Технічна підтримка та ресурси
* Можливість користуватися сучасним обладнанням мікрофонами, мікшерами, цифровими музичними робочими станціями, петличками тощо;
* Віртуальні платформи для обміну файлами та ідеями.
5. Події та фестивалі
* Регулярні виступи на концертах, конкурсах, фестивалях для показу творчості та об’єднання спільноти.
* Популяризація творчої діяльності гуртка в соцмережах.
Тримаймо стрій! Плекаймо учнівські таланти і надихаймо молодь на творчі звершення!