МГ: «Основні ознаки психологічних травм у дітей»

У межах Методичної Години з вихователями гуртожитку  9 квітня 2024 року було проведено професійну зустріч, присвячену актуальній темі психоемоційного стану підлітків. Метою заходу було підвищення обізнаності педагогічних працівників щодо виявлення ознак психологічної травми у вихованців та удосконалення підходів до надання підтримки в умовах проживання в гуртожитку.

До участі в заході було запрошено практичного психолога ВПУ № 1 м. Рівне Олену ПОЛЄХІНУ, яка поділилася теоретичними та практичними знаннями за темою: «Основні ознаки психологічних травм у дітей». Спікерка висвітлила ключові аспекти впливу травматичних подій на розвиток емоційної сфери та поведінку учнів та надала інструменти для базової діагностики емоційного стану учнів.

Учасники ознайомилися з характерними проявами травматичного досвіду у підлітків, серед яких: емоційна нестабільність, підвищена дратівливість, замкнутість, уникання контактів з дорослими або ровесниками, погіршення навчальних досягнень та схильність до ризикованої поведінки. Також було наголошено на тому, що травматичний досвід не завжди має зовнішні прояви, тому важливо залишатися уважними до змін у поведінці учня.  

Окрему увагу було приділено ролі вихователя як посередника між підлітком та іншими дорослими: педагогами, психологами, батьками. Було підкреслено необхідність створення умов для безпечного середовища, де підлітки зможуть висловлювати свої переживання та емоції без страху бути осудженими чи незрозумілими.

Методична Година підтвердила актуальність проблематики психологічного благополуччя підлітків та важливість безперервного професійного розвитку педагогічного колективу у сфері емоційної підтримки здобувачів освіти.