Завдяки Інтернету перед керівником гуртка музичного профілю З(ПТ)О відкривається безмежний віртуальний простір, який допомагає вирішувати чимало педагогічних завдань щодо всебічного розвитку учнівської молоді.
13 травня 2025 року методист НМЦЕВУ ПТНЗ у Рівненській області Оксана КОНДРАТЮК обговорила разом з керівниками вокальних, хореографічних та інструментальних гуртків закладів П(ПТ)О основні вектори популяризації гурткової роботи на сайтах та сторінках соціальних мереж.
Директор НМЦЕВУ ПТНЗ у Рівненській області Володимир КЛИМЮК наголосив, що творчий наставник має бути не лише на одному рівні з учнями, а й бути на крок попереду від них.Тому активне ведення педагогом сайтів та сторінок в соціальних мережах стає поштовхом до особистісного розвитку, а разом з цим до самореалізації.

Провівши моніторинг сайтів та сторінок соціальних мереж закладів профтехосвіти Рівненщини (відповідно до Протокольних доручень Департаменту науки та освіти РОДА, за підсумками наради від 24 квітня 2025 року), методист виділила основні онлайн-інструменти, які керівники гуртків застосовують у роботі для комунікації із своїми вихованцями та їхніми батьками:
YouTube – це безкоштовна онлайн-служба для роботи з потоковим відео, яка надає можливість всім бажаючим переглядати та надсилати власне відео. Завдяки простоті та зручності використання YouTube став для творчих наставників одним з найпопулярніших сервісів для розміщення конкурсних відеоробіт та відеофайлів з проведення масових заходів у закладі освіти (концертів, тематичних вечорів, відбіркових етапів конкурсу тощо). Для керівника гуртка музичного профілю така можливість є просто унікальною. Він може створювати не тільки конкурсні відеороботи, але й навчальні відеоролики, завантажувати їх на YouTube і показувати свою роботу на сайті закладу освіти. Цей відеоролик можуть переглядати його учні, а також колеги по роботі. Кожен з них може створювати власне відео, завантажувати його на сервер YouTube, обмінюватись між іншими користувачами такими відео. Можна створити цілу групу освітян, які б створювали такі відеоролики.
Також сучасні технології дозволяють фільмувати цікаві події з життя гуртківців. Таке відео за участю дітей бажають мати більшість батьків, але не завжди є можливість передати відео всім особисто.Тому канал на YouTube дозволяє усім охочим бачити завантажене педагогм відео про життєдіяльність дітей у стінах закладу профтехосвіти.
Facebook – найпопулярніша у світі соціальна мережа, що почала працювати 4 лютого 2004 року як мережа для студентів деяких американських університетів. Засновником та головою сервісу є Марк Цукерберг.
Сьогодні Facebook – не лише місце для знайомств та дружнього спілкування вчителя та учнів, організації заходів, заведення контактів з людьми зі всього світу. Завдяки Facebook керівник гуртка музичного профілю може популяризувати таланти кожного свого учня та гурткову роботу вцілому.
Звісно, існує чимало ризиків і небезпек, пов’язаних з використанням онлайн-ресурсів. Але кожен педагог повинен знати правила кібергігієни і тоді інновації у світі сучасних технологій, які продиктовані часом і вимогами держави, дадуть можливість розвитку інформаційно-комунікаційних компетенцій не тільки учнів, але й самих педагогів.
Керівники гуртків під час Методичної Години зазначили, що сайти та сторінки соцмереж стають праобразом електронного Портфоліо вчителя, візитною карткою педагога та його педагогічної діяльності. Ведення сайту та соціальних мереж – це не просто вимога часу, а необхідність для плідної роботи будь-якого педагога, який активно працює, впроваджуючи нові освітні стандарти у свою професійну діяльність.
Оскільки цьогоріч 15 травня Україна святкує День вишиванки, методист Оксана КОНДРАТЮК презентувала під час заходу методичні поради та корисні матеріали для керівників гуртків музичного профілю закладів П(ПТ)О щодо його організації, проведення, популяризації в соцмережах.
Надихаймося українськими традиціями! Популяризуймо їх на весь світ!