МГ: «Бібліотека – територія без бар’єрів. Безбар’єрна мова: правила етичної комунікації»

В умовах сьогодення питання інклюзії та безбар’єрного простору посідає чільне місце в освіті і має на меті максимально залучити таких людей до суспільного життя. Одним з важливих елементів безбар’єрності є безбар’єрна мова. Це мова, у якій немає слів чи фраз, що демонструють упереджене, стереотипне або дискримінаційне ставлення до певних людей чи груп. Тобто, мова, яка транслює поважливе ставлення абсолютно до всіх людей.

15 листопада 2024 року на Методичній Годині з бібліотечними працівниками ЗП(ПТ)О велась мова про безбар’єрне спілкування, адже бібліотека надає послуги різним категоріям користувачів. Увага акцентувалась на правилах етики взаємодії, спілкування та ставлення до людей з інвалідністю: з воїнами, ветеранами, ветеранками та рідними воїнів.

Обговорювались основні правила комунікації, уникання стереотипного мислення, а також про те, як запобігти дискримінації і мові ворожнечі, коли ми розуміємо, що повага до людей виявляється не лише у словах, а й у жестах, емоціях чи погляді. Тож нехай наша мова буде коректною та доступною для всіх!