Відбулась нарада з бібліотечними працівниками ЗП(ПТ)О

«БІБЛІОТЕКА – МОЛОДІЖНИЙ ХАБ РОЗВИТКУ СУЧАСНОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ» – таку назву має проект, представлений директором Навчально-методичного центру естетичного виховання учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Володимиром КЛИМЮКОМ 28 лютого 2024 року на нараді заступників директора з навчально-виховної роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

01 березня в режимі відеозустрічі на платформі Google-Meet відбулось обговорення проекту із бібліотечними працівниками ЗП(ПТ)О. Участь у заході взяли 16 бібліотечних працівників. Підходячи до концепції створення сучасного молодіжного простору в бібліотеці закладу професійної освіти, ми взяли за основу практичний посібник «Чотири простори бібліотеки: модель діяльності», який підготували експерти Української бібліотечної асоціації і Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого в рамках реалізації проєкту «Чотири простори бібліотеки: інноваційна модель діяльності».

Впродовж десяти років ця модель широко застосовується в усьому світі. Українські експерти адаптували її для впровадження у бібліотеках нашої країни. Ця модель взята за основу і в концепції «Бібліотека нової української школи».

Навчально-методичним центром естетичного виховання учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти розроблена інноваційна модель бібліотеки як поєднання чотирьох просторів: простір навчання, простір зустрічей, натхнення/творчості, простір подій та можливі варіанти наповнення кожного з чотирьох просторів. Вона чітко ілюструє як бібліотеки зміщують акценти своєї діяльності з розвитку бібліотечних фондів до розбудови як освітнього та культурного простору, простору взаємодії, простору співучасті, творчості та інновацій.

Отже, яким має бути простір сучасної бібліотеки?
Комфортним і сучасним, відкритим і доступним, щоб туди хотіли прийти учні і почували себе зручно, вільно й затишно. Мобільним і багатофункціональним, щоб приміщення можна було швидко трансформувати для навчання, індивідуальної роботи, проведення зустрічей та організації подій. Вкрай важлива також модернізація свідомості бібліотекарів (підвищення рівня креативності), створення свого «фірмового» стилю роботи, власного «обличчя».