Підсумки обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості

«Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!» (В.Симоненко). Такою була тема цьогорічного ХХІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!», що вже традиційно проводиться в області. Епіграфом до творчих робіт стали слова Надії Гуменюк «Наш дух не вбити, волю не зламати, за нами – діти й Україна-мати і з нами воля й правда вікова!».

У роботах з літератури учасники конкурсу використовували найрізноманітніші жанри: поезію, новели, оповідання, листи, замальовки, есе. Вони уміло викладали власні думки та почуття. У творчих роботах прослідковується громадянська позиція дітей та учнівської молоді, любов до України, її захисників, рідного краю. Вчитаймося в деякі рядки переможців конкурсу:

Не палай, війно, над Україною,
І не забирай моїх синів.
Не роби дитину сиротиною,
Не позбав її рожевих снів!
Не палай, війно, над Україною!
Ти ніколи не здолаєш нас:
Ми із Богом. І своєю вірою
Переможемо жорстокий час!
***
Ми не здамося і прийдемо разом до істини.
Нас не зламає ні холод, ні жар, ні війна.
Світло прийде! І дорогу воротами тісними
Після зими прокладе нам квітуча весна.
  Олександр Герман, учень Володимирецького ліцею «Колегіум»
Не забуде наруги ніхто і ніде…
Та настане пора нам ізнову радіти!
Пам’ятаймо, брати, Перемога гряде!
Буде мати… І син… І усміхнені діти…
  Ярина Ткачук, учениця Рівненського ліцею № 28
Усміхнеться ще сонце над краєм,
Коли ворога ми подолаєм.
Ранки будуть щасливо зітхати,
Акварелі навкруг розливати.
Їхні барви з блакиттю зіллються,
Ніжно сонцю і дневі всміхнуться,
А солдати додому вернуться.
  Валерія Іллюк, учениця Березнівського ліцею № 3

В конкурсних роботах з історії досліджували, життєвий та бойовий шлях уродженців Рівненщини – добровольців, які у важкий для українського народу час стали на захист Батьківщини, висвітлювали роль волонтeрствa у систeмі виховної роботи, зокрема, наводили приклади волонтерської діяльності учнів та педагогічних працівників.

Унікальною є робота Катерини Шовкопляс, яка присвячена долі конкретної родини з міста Сєвєродонецьк. Сім’я Шовкопляс опинилася в районі бойових дій під час широкомасштабного наступу російської армії. Авторка зібрала матеріали про життя своєї родини, про події воєнного періоду на Донеччині, про вимушений переїзд і своє сьогодення в місті Рівне. Спогади Шовкопляс Катерини є одним з перших нарисів долі українських родин, вимушених переселенців. У роботі авторка використала спогади родини, матеріали сімейного архіву, фотодокументи, свідчення очевидців.

Ми щиро дякуємо талановитим митцям та дослідникам за неймовірну працю і свідомий патріотизм! Дякуємо наставникам, що мотивують дітей до творчості у такий непростий час, роблять свою нелегку справу в тилу достойно – й тим наближають до Великої Перемоги!

Роботи переможців продовжать свою боротьбу у Всеукраїнському етапі конкурсу.