Завершився обласний етап Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості

Упродовж січня в області проводився ІІІ етап ХХІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, що проходить під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої». Конкурс є одним із найпривабливіших для учнівської молоді, особливо старшокласників, які не лише мають можливість висловити свої думки і погляди на сучасність та розкрити свої літературні здібності, а й провести наукові дослідження з історії України.

З року в рік талановита учнівська молодь Рівненщини здобуває перемоги у всеукраїнському етапі конкурсу за що отримують додаткові бали до ЗНО при вступі до вишів.

До розгляду у конкурсі приймалися роботи на тему: «Заради честі, миру і майбутнього України» у номінаціях «Література» та «Історія України і державотворення», присвячені українським добровольцям, які свідомо, за покликом серця у важкий для нашої країни час стали на захист суверенітету і територіальної цілісності України. 

Компетентне журі у складі науковців, письменників, вчителів розглянуло більше шістдесяти творчих робіт за номінацією «Література» та більше сорока науково-дослідницьких робіт у номінації «Історія України і державотворення».

Учасники конкурсу наблизилися до професійної майстерності, показали свій хист та зріле громадянське мислення.

У поетичній збірці «Віддав за Україну найцінніше» Софії Горпініч, учениці Вараської гімназії, кожне слово випромінює величезну любов до рідного краю, високу причетність до всього, що відбувається в Україні.

Козаче, козаче, до зброї, юначе!

Вкраїну рідненьку нікому не дай!

Хай щастя в нас буде і серце гаряче,

Хай стане від ворога вільним наш край.

Козачко, козачко, будь мужня і сильна.

Крилом вишиваним всі рани прикрий.

Бо ти берегиня, бо ти Україна.

Хай стане останнім цей праведний бій!

У своїх роботах учасники продемонстрували не лише майстерність, розвинені навички та невпинний пошук натхнення. Перш за все, вони довели, що молоде українське покоління – це люди, які усвідомлюють себе українцями, єдиною нацією, відчувають гордість за своїх предків, історію, засвідчують власну життєву позицію.

За рішенням журі  переможцями конкурсу стали:

у номінації «Література»

ГОРПІНІЧ Софія, учениця Вараської гімназії Вараської міської ради (вчитель ПЕЧОНЧИК Н.П.);

ЛЕСКОВЕЦЬ Аліна, учениця Глиннівського ліцею Березівської сільської ради Сарненського району (вчитель КАРПОВЕЦЬ Ю.А.);

МОТОРКО Владислав, учень Дубровицького навчально-виховного комплексу «Ліцей-школа» Дубровицької міської ради (вчитель БІЛОТІЛ Г.І.);

ОЛЕКСЮК Маргарита, учениця Миротинської гімназії Здовбицької сільської ради (вчитель ВОЗНЮК Т.С.);

ПОЛІЩУК Дарія, учениця спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів «Центр надії» Рівненської міської ради (вчитель ГЕРУС Л.Г.)

у номінації «Історія України та державотворення»

КАМІНСЬКА Тетяна, учениця Рівненського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – ліцей» № 19 Рівненської міської ради (вчитель ПРИНДЕТА О.П.);

НАУМЕНКО Олена, учениця Мирогощанського ліцею Мирогощанської сільської ради Дубенського району (вчитель МЕЛЕХ Н.І.);

ОЛЕКСЮК Анюта, ученицю Уїздецького ліцею Здовбицької сільської ради (вчитель ГЕДЗЮК Л.В.);

ПАХНЮК Вікторія, учениця Рокитнівського ліцею № 2 Рокитнівської селищної ради (вчитель СЛЕСАР Л.В.);

ПОВАР Роман, учень Рівненського навчально-виховного комплексу № 17 Рівненської міської ради (вчитель СОВГУТЬ Н.П.).

Вони і представлятимуть Рівненщину у Всеукраїнському етапі конкурсу.

Дякуємо учасникам та учасницям конкурсу, які проявили справжні таланти та креативні підходи при підготовці робіт! Велика подяка вчителям за підтримку учнів!