Чи відомо Вам, що весела вдача знижує шанс прояву різних недуг на 50% ? Вчені з Гарвардського університету в цьому не сумніваються! Зокрема, під час сміху поліпшується вентиляція легенів, в судинах накопичується вуглекислий газ, який знижує артеріальний тиск. Також завдяки веселощам і сміху рівень цукру в крові піднімається помітно менше і у діабетиків, і у здорових людей. У деяких країнах активно практикують сміхотерапію. Наприклад, у Японії з великим успіхом проводять сеанси сміхотерапії у туберкульозних лікарнях.
А в Малайзії напередодні сесії студентів навчають особливим дихальним вправам, що імітує сміх. Досвід показав, що всі учасники експерименту успішно і не хвилюючись здають іспити. Англійський філософ і лікар Вільям Ослер вважав сміх музикою життя і радив сміятися кожен день хоча б протягом 10 хвилин.
Вважається, що якщо людина сміється не менше 17 хвилин на добу, вона продовжує собі життя на один рік. Схоже, що вищезгадані факти добре відомі учня та вихованцям закладів загальної середньої, позашкільної та професійної (професійно-технічної) освіти Рівненщини адже традиційний щорічний огляд-конкурс читців гумористів «Поліські пересмішники» з року в рік стає масовішим.
Цьогоріч конкурс відбувся 18 жовтня 2018 року в актовій залі Вищого професійного училища № 1 м. Рівне. На початку заходу Володимир Миколайович Климюк, директор Навчально-методичного центру естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів у Рівненській області та Ігор Володимирович Стрижеус, директор Вищого професійного училища № 1 м. Рівне привітали усіх учасників конкурсу та побажали їм хорошого настрою та успішних виступів.
У конкурсі взяли участь 60 учасників із 15 районів області, 15 об’єднаних територіальних громад, міст Рівного, Острога, Дубно та Вараша. Оцінювання учасників здійснювалося за віковими категоріями: І – 9-13 років та ІІ – 14-17 років. За рішенням членів журі найкращими серед учнів закладів загальної середньої та позашкільної освіти були:
Михайло Галушко, учень Сварицевицького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» Дубровицького району,
Владислав Пархомчук, вихованець КЗ «Сарненський районний будинок дітей та молоді»,
Анна Павленко та Олександр Парфенюк, учні Жорнівського НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ» Дубенської районної ради,
Сергій Аранчій, учень Володимирецької ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Володимирецького району,
Станіслав Одукалець, учень Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 Здолбунівського району,
Владислав Гичун, учень Корецького НВК «Школа І-ІІ ст. – ліцей» Корецького району,
Владислав Матласевич, учень Острозької ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 Острозької міської ради та
Анатолій Коваленко, вихованець Рівненського районного Центру дитячої та юнацької творчості.
Серед учасників від закладів професійної (професійно-технічної) освіти найкращі результати продемонстрували:
Анатолій Черевко, учень ДНЗ «Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі»,
Сергій Криворучко, учень Радивилівського професійного ліцею,
Анатолій Нікітчук, учень Вищого професійного училища № 22 м. Сарни,
Дмитро Мітла та Михайло Крайняй, учні ДПТНЗ «Острозьке вище професійне училище» та
Надія Бугайова, учениця ДПТНЗ «Рівненський центр ПТО сервісу і дизайну».
Конкурсанти, які були визнані кращими отримали книги та грамоти від обласного товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка.
Під час конкурсу у холі відбулася профорієнтаційна презентація закладів професійної (професійно-технічної) освіти, у якій взяли участь 10 училищ області. Мета презентації – заохочення молоді обирати робітничі професії, які закладуть основу економічного процвітання країни.
Навчально-методичний центр естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів у Рівненській області висловлює щире сподівання на те, що конкурс і надалі примножуватиме популярність серед учнів різних вікових категорій та приноситиме радість усім поціновувачам хорошого гумору.