З Божих рук прийнятий дар пісні, наш народ виніс із тисячоліть, примноживши мудрістю багатьох поколінь, примусивши талант розвиватися у щоденній животворній праці. Тому й дихає народна пісня Україною, де з правіків живуть українці; зі звуків рідної мови творить незнищенний світ краси, щоби гідні спадкоємці на пісенних скарбах не збідніли до духовної глухоти.
Обласний відкритий фестиваль вокально-хорового мистецтва «Поліський краю дорогий», який відбувся 29 травня у будинку культури с. Горбаків Гощанського району, вкотре засвідчив, що традиції вокально-пісенного жанру добре зберігаються та дбайливо передаються учасниками аматорських колективів з покоління в покоління.
Організатором фестивалю є навчально-методичний центр естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів у Рівненській області та сільськогосподарське підприємство імені Воловікова.
Вітальним словом його відкрив директор навчально-методичного центру естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів у Рівненській області Володимир Климюк.
На фестивалі були присутні почесні гості, які зробили вагомий внесок у його розвиток: Танасій Гарбуз – старший викладач Рівненського державного гуманітарного університету, член національної музичної спілки; Тетяна Леус – композитор-пісняр, член національної музичної спілки, волонтер благодійної організації Руєвит; Надія Янчук – Рівненська поетеса, член спілки журналістів України; Богдан Війтович – директор музичного магазину «Ямаха», постійний спонсор фестивалю; Кузьма Парух – ветеран навчально-методичного центру естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів у Рівненській області.
Цього року учасниками фестивалю були 43 кращі художні колективи та окремі виконавці закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), позашкільної та вищої освіти не лише Рівненської, а й Волинської та Житомирської областей.
На високому виконавському рівні виступив вокальний ансамбль «Краяночка» з ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» (керівник Лариса Олещук), «Яскраві барви» з ДНЗ «Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту» (керівник Василь Коломис), Народний аматорський хор Вищого професійного училища № 24 м. Корець (керівник Валерій Васильчук), Дмитро Гаїпов – соліст ДПТНЗ «Соснівський професійний ліцей», Зразковий вокальний ансамбль «Водограй» Вовковиївської ЗОШ Демидівського району (керівник Ярослав Пограничний), вокальний ансамбль «Калиновий цвіт» Демидівського ліцею Демидівської селищної ради (керівник Олена Карпюк), Софія Мозоль та Богдана Іванюк – солістки з Рівненської ЗОШ №13 (керівник Оксана Юдіна), Зразковий фольклорний гурт «Жаворонок» Здолбунівського районного центру творчості дітей та юнацтва (керівник Марина Дацюк), дитячий вокальний ансамбль «Домісолька» з Гощанської районної школи мистецтв, вокальний ансамбль Технічного коледжу НУВГП (керівник Ольга Цугирко), ансамбль народної пісні «Зорецвіт» Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука (керівник Ірина Шевня).
Шанувальники пісенної творчості насолоджувалися піснями самодіяльних композиторів, українськими народними, козацькими, стрілецькими та сучасними піснями. Учасники фестивалю не тільки дарували глядачам задоволення від української пісні, а й створили дивовижне видовище, яке відображало самобутність і різноманітність народної культури в піснях, діалектах, костюмах, музичних інструментах. А ще до цього можна додати незліченну кількість посмішок, піднесених емоцій, щастя та радості. Подібне видовище за участі такої кількості учасників відбулось вперше!
А завершальним акордом стало виконання Народним аматорським хором Вищого професійного училища № 24 м. Корець пісні «Волинь моя», яка легкокрилим птахом випурхнула з чутливої душі поета-пісняра Степана Кривенького, дала назву фестивалю і яку співають по всій Україні. Усі присутні співали разом з виконавцями. Глядачі не шкодували своїх долонь і щедро дарували оплески виступаючим.
Усі учасники фестивалю отримали Дипломи лауреата та пам’ятні сувеніри від навчально-методичного центру естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів у Рівненській області та сільськогосподарського підприємства імені Воловікова.
А на площі біля будинку культури розгорнувся ярмарок народних ремесел. Ніщо так докладно не розкаже про народ, як мистецькі твори народних майстрів. В них втілюється і дух традицій, успадкований від предків, і сучасні прояви, що відображують сутність сьогодення. Більше 20 народних майстрів-умільців із Закарпатської, Тернопільської, Львівської, Волинської, Рівненської області представляли тут усі види декоративно ужиткового мистецтва.
Працювала виставка дарів природи, цілющих чаїв, виробів з лози, різьби по дереву, кераміки, флористики, вишитих суконь та сорочок, ювелірних прикрас, сувенірів тощо. Було багато розваг для дітей. Гості та учасники фестивалю могли скуштувати різних страв, смаколиків, напоїв, сфотографуватись та придбати сувеніри.
Коли пісні мойого краю Пливуть у рідних голосах, Мені здається, що збираю Цілющі трави я в лугах. В піснях і труд, і даль походу, І жаль, і усміх, і любов, І гнів великого народу, І за народ пролита кров. М. Рильський